Makale Yazarak Para Kazanmak

Zaman geçtikte popülerliği artan bir işten bahsedeceğiz bu yazımızda. Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır konusunda araştırmalar sonucunda edindiğimiz bilgileri siz değerli takipçilerimiz ile paylaşacağız.

Bu makale yazma işi az çok bilgisayar ortamına hakim olan kişilerin kolaylıkla yapacağı bir iş olup günümüzde bir çok öğrenci, ev hanımı ve bir çok meslek sahibi kişilerin ek gelir elde etmek için yaptığı görülmektedir.

Makale Nasıl Yazılır ve Şartları Nelerdir

İnternet ortamında ki bütün sitelerde makale bulunmaktadır bu nedenle de her sitenin makale ye ihtiyacı vardır. Bu makale olayı bazı siteler 300 kelimelik makale istemektedir bazıları ise 300 kelimeden fazla istemektedir. Her sitenin kendine göre şartları ve istekleri mevcuttur.

Bazı siteler size verdiği anahtar kelimelerin makale içinde 4 ve daha fazla geçmesini isterken bazıları ise en fazla 4 kez geçmesini isteyebilmektedir. Zaten bu işi yapmaya başladıktan bir müddet sonra işe adapte olup seri bir şekilde yazmaya başladığınız görülecektir. Bu işi kolaylaştıran şeyler ise kitap okumak ve kelime dağarcığınızın gelişmiş olması daha da kolay hale getirecektir.

Makale Yazarak Aylık Ne Kadar Kazanırım

Piyasa da dönen ücret tarifesi çok farklılık göstermektedir.Çünkü her hangi bir tarifesi olmadığı için sizin belirlediğiniz fiyat ile çalışmaya başlayacaksınız. Bu işi yapan kişilerin tavsiyeleri ve fiyat bilgisinden bahsedelim biraz.

Kimisi kelimesini 0.10 kuruş ile yazdığını beyan ederken kimileri kelime usulu değilde makale başı ücretlendirme yaptığını söyledi. Bu piyasa da eğer gerçekten yazılarınız beğenilir ise ve dönüşler güzel olursa o kadar çalıştığınız site veya ajans sayısı o kadar fazla olur.

Yine iş sizde bitiyor bir yazıyı hemen bitirmek için özensiz yaparsanız hızlı bir şekilde teslim edip kazancınızı yine alırsınız fakat bir yazıyı beğendirmek için özen göstererek yazar ve sunarsanız hem kazancınızı alırsınız hemde
o yazıdan sonra ki kazançlarınıza kapı açmış olursunuz.

Size verilen konuyu ve kelimeleri makale içinde güzel bir şekilde kelimeler ve cümleler ile süsleyerek anlatırsanız beğenilme olasılığı artmış olur. Gelelim aylık kazanç konusuna bu işi yapanların söylediklerini göz önünde bulundurarak güzel ve beğenilmiş aylık 5 makale de kazancınız ortalama 1.000 ile 1.250 tl arası bir ücret oluyor. Tabi ki siz kendinizi geliştirdiğiniz zaman normal seviyenin üstüne çıktığınız zaman bu ücret kuşkusuz artacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*